• انجمن علمی اقتصاد و تجارت الکترونیک

انجمن علمی دانشجویی اقتصاد و تجارت الکترونیک

معرفی:

انجمن علمی اقتصاد و تجارت الکترونیک به‌عنوان یک‌نهاد دانشجویی خودجوش در مهرماه سال 1395 تأسیس و با تصویب اساسنامه از سال 1396 به‌طور رسمی آغاز به کار کرد. اگرچه انجمن تازه تأسیس بود و اعضا نیز به وظایف و مسئولیت‌های انجمن واقف نبودند اما برنامه‌های مؤثری توسط انجمن برگزار شد.

فعالیت‌های انجمن:

در سال تحصیلی 96 انجمن علمی اقتصاد و تجارت الکترونیک در راستای استقبال از دانشجویان نو ورودی، با توزیع بروشورهای معرفی انجمن و بهره‌گیری از بازی‌های واقعیت مجازی سعی برجذب دانشجویان به این گرایش کرد.

ازجمله اقدامات انجمن تشکیل یک نشست با حضور معاون بنیان‌گذار شرکت فن آوا وفناپ و حضور نماینده‌ی دکتر طایی و دکتر مجتبی رئیس صفری از اساتید برجسته‌ی گرایش اقتصاد و تجارت الکترونیک اشاره کرد.

از دیگر فعالیت‌های انجمن می‌توان به برگزاری کارگاه 24 ساعته آموزش نرم‌افزار کامفار و سه دوره متوالی کارگاه آموزش جامع حسابداری به مدت 60 ساعت اشاره کرد.

چشم‌انداز:

این انجمن در نظر دارد که کارگاه آموزش جامع حسابداری را هرسال برگزار نماید و در کنار آن کارگاه‌هایی مرتبط با استارت اپ‌ها برگزار نموده و از مسئولین استارت آپ‌ها دعوت به عمل آورده و از تجربه‌های کاری این گروه‌ها استفاده نماید. از دیگر فعالیت‌هایی که انجمن در نظر دارد تسهیل روند بازدید و تشکیل جلسه‌ی پرسش و پاسخ از نزدیک و محل کار استارت آپ‌های موفق است. یکی دیگر از موارد مورد نظر انجمن تشکیل کارگاه بورس کالا می‌باشد. اگرچه تشکیل کارگاه‌هایی که در بازار کار خیلی می‌توانند مؤثر و مفید باشند حتی اگر درزمینه‌ی گرایش تجارت الکترونیک نباشند نیز در زمره‌ی فعالیت‌های انجمن قرار دارند.

دبیر انجمن:

خانم اسرین میکائیلی‌تبار (از سال 95 تا اکنون)

راه‌های ارتباط با ایشان:

پست الکترونیکی به آدرس a.mikaeilitabar@gmail.com

و در موارد ضروری شماره تماس 09184728602 می‌باشد.