• خبر روز


حضور معاون پژوهشی دانشگاه در بیست و هشتمین اجلاس EAIE

معاون پژوهشی دانشگاه علامه طباطبائی در بیست و هشتمین اجلاسیه اتحادیه اروپائی آموزش بین‌المللی در ژنو که از تاریخ یازدهم الی چهاردهم سپتامبر در مرکز نمایشگاهی شهر ژنو برگزار شد، شرکت نمود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، بیست و هشتمین اجلاسیه اتحادیه اروپائی برای آموزش بین‌المللی (European Association for International Education, EAIE 2018) از یازدهم الی چهاردهم سپتامبر در مرکز نمایشگاهی شهر ژنو برگزار شد. در این نشست دکتر حمیدرضا علومی یزدی معاون پژوهشی دانشگاه به همراه روسای دانشگاه های شیراز، فردوسی مشهد، سیستان و بلوچستان و مدیران بین‌المللی دانشگاه های اهواز و کردستان حضور یافت. حضور معاون پژوهشی دانشگاه علامه طباطبائی در این اجلاس در راستای همکاری کنسرسیوم شش دانشگاه  ایرانی با دانشگاه الیکانته اسپانیا در پروژه بین‌المللی سازی آموزش عالی در ایران به عنوان جزئی از برنامه اراسموس پلاس و با هزینه دانشگاه اسپانیائی انجام شد.

Image result for ‫دکتر حمیدرضا علومی‬‎

دکتر علومی یزدی در خصوص دستاوردهای این سفر گفت: علاوه بر امکان شرکت در بزرگترین رویداد دانشگاهی اروپا و شرکت در کارگاه ها و نشستهای تخصصی که در آن دستاوردها و سیاست‌های بین‌المللی سازی آموزش عالی به بحث گذاشته می‌شد، امکان گفتگو و تبادل نظر با مسئولان بسیاری از دانشگاه‌های معتبر جهان همچون دانشگاه لیدن و آمستردام هلند، دانشگاه تولوز فرانسه، موسسات پژوهشی و دانشگاهی از کشورهای بلژیک، ترکیه، مالزی برای امکان همکاری‌های بیشتر با دانشگاه علامه طباطبائی فراهم گردید. 

همچنین در حاشیه این سفر معاون پژوهشی دانشگاه با هماهنگی به عمل آمده در یکی از نشستهای تخصصی شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد در ژنو در خصوص رابطه تروریسم و پناهندگی شرکت کرد و با جمعی از حقوقدانان فعال بین‌المللی در زمینه حقوق بشر گفتگو نمود. پس از این نشست معاون پژوهشی دانشگاه از قسمتهای مختلف مقر سازمان ملل در ژنو از جمله تالار جامعه ملل و سالن شورای حقوق بشر بازدید به عمل آورد . 

در این اجلاسیه نزدیک به 6 هزار شرکت کننده از 95 کشور جهان، بیش از 2 هزار دانشگاه و مؤسسه آموزشی و پژوهشی را نمایندگی می‌کردند و در روزهای برگزاری این نشست روزانه بیش از 100 کارگاه و نشست تخصصی در موضوعات مرتبط  آموزش عالی و تعاملات بین‌المللی مرتبط با آن برگزار ‌شد که شرکت کنندگان با توجه به نیاز خود در این کارگاه‌ها شرکت داشتند. در این کارگاه‌ها تجارب و دستاوردهای کشورها و موسسات آموزش عالی و دانشگاهی در زمینه های مختلف همکاری‌ها و تعاملات بین‌المللی به بحث و بررسی گذاشته شد.

لازم به ذکر است در حاشیه برگزاری این نشست در نمایشگاهی سه‌روزه دانشگاه‌ها و کشورهای حاضر باعرضه توانمندی‌های خود سعی دریافتن همکاران و شرکائی برای فعالیت‌های بین‌المللی خود و عمدتاً تبادل دانشجو نمودند. در این نمایشگاه علاوه بر حضور کشورهای اروپائی و دانشگا‌ه‌های آنان، حضور کشورهای ترکیه، امارات متحده عربی، مالزی، کره جنوبی و تایوان و نیز برخی از کشورهای آمریکای لاتین چشمگیر بود.

يکشنبه ١ مهر ١٣٩٧ - ١٥:٣٦ شماره خبر: ٦٨٧٨ بازدید: 1351 نسخه چاپي